Więcej zieleni na Pradze Północ!

Więcej zieleni na Pradze Północ!

Warszawa ul. Stalowa na Północnej Pradze. Tam jakiś czas temu aktywiści postanowili rozbetonować część ulicy i posadzić zieloną roślinność. Według nich było to potrzebne bardziej niż betonowe płyty. Teraz Zarząd Dróg Miejskich zrobił to samo.

Warszawa ul. Stalowa bardziej zielona

Zazielenianie ulicy Stalowej w Warszawie było już planach od dłuższego czasu. Prace zaczęły się już pod koniec lata. Teraz nadszedł ich koniec. W ramach tego projektu Zarząd Dróg Miejskich posadził na ul. Stalowej kilkadziesiąt drzew, tysiące małych roślin oraz niewielką architekturę. Całość zastąpiła niektóre zbędnie zabetonowane miejsca.

Rośliny posadzone właśnie w tym okresie powinny się dobrze przyjąć. Efekty pracy stołecznego Zarządu Zieleni będą więc cieszyć oko mieszkańców Warszawy już wiosną.

Dlaczego drzewa i rośliny są ważne w mieście?

Jeszcze do niedawna wśród włodarzy miast, takich jak Warszawa, panował trend na tworzenie betonowych pustyń w centrach miast. Wycinano drzewa i rośliny, a w ich miejsce kładziono betonowe płyty. Na szczęście możemy zauważyć, że ten trend się odwrócił. W miastach pojawia się coraz więcej zieleni. Ta nie tylko cieszy nasze oczy, lecz także ma ogromny wpływ na zminimalizowanie smogu. Drzewa bowiem pochłaniają szkodliwy dla nas dwutlenek węgla. Ponadto roślinność, a szczególnie wysokie drzewa dają cień w upalne dni. Ma to ogromny wpływ na temperatury w miastach, które niejednokrotnie przekraczają 40 stopni Celsjusza. W miejscach, gdzie występują drzewa, temperatury są niższe nawet o kilkanaście stopni. Dlatego cieszmy się, że włodarze Warszawy zdecydowali się na zwiększenie roślinności na ulicy Stalowej.

Jeśli chcecie się dowiedzieć kilku ciekawostek na temat Warszawy, zapraszamy do zapoznania się z cyklem „Warszawa dla wtajemniczonych”. Znajduje się on na portalu warszawainfo.pl.