Zmiany na rynku miejskim w Kielcach

Zmiany na rynku miejskim w Kielcach

 

Zjawisko, które przez wiele osób nazywane jest mianem „betonozy” spotykane jest w całym kraju. Z jakiegoś powodu, większość władz miejskich dotychczas stawiała na wręcz nadmierne stosowanie betonu w publicznej przestrzeni, często przy tym pozbywając się rosnących tam drzew i roślin. Skutki takich działań są szczególnie odczuwalne latem, gdzie zwyczajnie brakuje zacienionych miejsc, będących naturalne schronieniem przed słońcem. Trend ten  zaczyna się odwracać, a coraz to większej ilości miast możemy natrafić na miejsce, do których ponownie zawitała natura. Tak też ma być i w przypadku kieleckiego rynku.

Wstępne konsultacje

W tej chwili odbywają się wstępne konsultacje społeczne, których przedmiotem jest rewitalizacja dotychczasowego rynku w Kielcach. Mieszkańcom przedstawiony został koncepcyjny projekt nowego rynku, a urzędnicy oczekują opinii. Miasto otrzymało już niezbędne dofinansowanie na tego rodzaju inwestycję, wszystko więc wskazuje na to, że mieszkańcy Kielc cieszyć się będą mogli bliskością z naturą.

Główne zmiany.

Nawet sami urzędnicy zauważają, że dotychczasowy rynek w Kielcach jest zwyczajnie za bardzo zabetonowany, a z tego względu – niezbyt atrakcyjny. Z tego tez względu głównymi celami inwestycji jest uatrakcyjnienie tego miejsca, poprzez jego znaczne zazielenienie.