Inwestycje w Sosnowcu

Inwestycje w Sosnowcu

 

Sosnowiec przechodzi ogromne zmiany, które są efektem znacznych inwestycji. Aktualnie trwa między innymi modernizacja i przebudowa placu na dworcu głównym.

Plac na dworcu PKP.

Przez lata plac ten nie pełnił żadnej, szczególnej funkcji. Dotychczas był to jedynie ogromny parking, na którym znajdowały się jedynie ogromne ilości pojazdów. Za sprawą tejże inwestycji, w miejscu aut pojawić się mają między innymi ławeczki oraz drzewa, które latem mają dawać cień turystom i podróżnym. Cała koncepcja zakłada, że plac przy dworcu ma upodobnić się do rynku miejskiego w Sosnowcu.

Plac stulecia również przechodzi rewitalizację.

Zjawisko betonozy jest spotykane we wszystkich, większych i mniejszych miastach na terenie naszego kraju. Nie inaczej było w przypadku Placu stulecia w Sosnowcu, który zwyczajnie nie zachwycał. Jednak i w tym miejscu prowadzone są prace budowlane, a plac stulecia ma zyskać drugie, lepsze życie. Pojawi się tu między innymi więcej zieleni, a więc drzew czy krzewów. Wszystkie inwestycje opiewają na kwotę kilkunastu milionów złotych, sama tylko przebudowa placu na dworcu PKP to koszt rzędu 10 milionów złotych.