Fabryka akumulatorów Volkswagena w Polsce?

Fabryka akumulatorów Volkswagena w Polsce?

Volkswagen to jeden z największych na świecie koncernów motoryzacyjnych. Zamierza on w najbliższym czasie zająć się produkcją około 70 nowych elektrycznych modeli samochodów. W tym celu szuka miejsca, w którym stanie fabryka akumulatorów. Jednym z krajów na liście jest Polska.

Elektromobilność według Volkswagena

Większość z nas jest przekonana, że samochody hybrydowe i elektryczne to znak naszych czasów. Jednak niemiecki koncern motoryzacyjny interesował się napędem elektrycznym już dużo wcześniej. Tak naprawdę pierwszy elektryk od Volkswagena powstał w 1976. Był nim wyposażony w elektryczny silnik o mocy 27 koni mechanicznych Elektro – Golf.

To właśnie wtedy grupa Volkswagen zaczęła gromadzić doświadczenia, które przydają się we współczesnym świecie. Zdają oni sobie sprawę z tego, że akumulator w elektrycznym samochodzie jest podstawowym narzędziem. W związku z tym będzie im potrzebna kolejna fabryka.

Fabryka akumulatorów VW – kiedy miałaby zacząć pracę?

Według oficjalnych doniesień niemiecki koncern wybiera miejsce spośród czterech krajów. Na liście oprócz Polski znajdują się także Czechy, Słowacja oraz Węgry. Nie ma co ukrywać, że typowanym przez wszystkich zwycięzcom są Czechy. Stoi tam już fabryka Skody, która należy do tej samej grupy. Nic jednak nie jest przesądzone. Przedstawiciele Volkswagena mówią, że na ich decyzję będą miały wpływ między innymi warunki środowiskowe i ekonomiczne w danym kraju. Decyzję o tym, gdzie stanie nowa fabryka akumulatorów, zarząd podejmie w pierwszej połowie 2022 rok. Nowa inwestycja ma rozpocząć działalność w 2027 rok.