Ruda Śląska – remont ulicy Podlaskiej coraz bliżej

Ruda Śląska – remont ulicy Podlaskiej coraz bliżej

Ruda Śląska to duże miasto na mapie Górnego Śląska. Szczyci się ono rozbudowaną infrastrukturą. Jednak niektórzy mieszkańcy tego miasta mają na temat dróg w Rudzie Śląskiej dość krytyczne zdanie. Na ich czele stoją mieszkańcy ulicy Podlaskiej, którzy proszą o się o remont już od 2013 roku.

Ruda Śląska ulica Podlaska

Wzdłuż sławnej już ulicy Podlaskiej w Rudzie Śląskiej stoi las oraz zabudowania mieszkalne. Utrzymanie tej drogi w dobrym stanie nie jest proste również przez utrzymujący się ciągle wysoki poziom wód gruntowych. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie mieszkający w tych domach mają cały rok utrudniony powrót do swoich mieszkań. Droga dojazdowa jest bowiem nieutwardzona. Latem więc przejeżdżając ulicą Podlaską na Halembie, wzniecają oni kurz i pył. Wiosną, jesienią nie jest wcale łatwiej. Droga jest dziurawa i zabłocona, a zimą dojazd do domu jest czasem wręcz niemożliwy. Mieszkańcy halembskiej ulicy Podlaskiej interweniowali u włodarzy miasta już w 2013 roku. Podobno remont ulicy został ujęty już w budżecie na 2016 rok. Mamy koniec 2021 roku, a droga wygląda tylko gorzej.

Remont ulicy Podlaskiej w Rudzie Śląskiej

W grudniu 2021 roku prezydent Rudy Śląskiej – Grażyna Dziedzic poinformowała mieszkańców, że na halembskiej ulicy ma się odbyć remont. Miasto przekazało bowiem na ten cel prawie 4 miliony złotych. Prace zaplanowane są na przyszły rok i mają się skończyć w 2022 roku.

Firma wybrana przez włodarzy Rudy Śląskiej przebuduje pół kilometra ulicy Podlaskiej od strony ulicy Jaronia. Ponadto miasto zainwestowało w nową kanalizację deszczową, oświetlenie oraz asfaltową nawierzchnię.

Informacja ta powinna być dobrą wiadomością dla mieszkańców ulicy Podlaskiej. Wśród nich jednak słychać głosy niedowierzania. Nie ma się co dziwić ludziom, którzy o remont drogi prosili się prawie 10 lat.

Więcej informacji z Rudy Śląskiej znajduje się na stronie rudainfo.pl.