Oficjalne otwarcie przebudowanego odcinka drogi w Lipie

Oficjalne otwarcie przebudowanego odcinka drogi w Lipie

W miejscowości Lipa, położonej w bliskim sąsiedztwie Zaklikowa, uroczyście oddano do użytku odnowiony fragment drogi powiatowej. Mówimy tu o ponad dwóch kilometrach ulicy Janowskiej, które teraz stoją otworem dla kierowców. Co więcej, nie tylko oni skorzystają na tej inwestycji, również rowerzyści i piesi mają powody do zadowolenia – ich do dyspozycji oddano specjalnie zaprojektowany trakt pieszo-rowerowy.

Realizacja całego tego projektu pochłonęła ponad 6 milionów 100 tysięcy złotych. Pieniądze te pochodziły z różnorodnych źródeł: 3 miliony złotych zasiliło przedsięwzięcie z programu „Polski Ład”, natomiast nieco poniżej 2 milionów 700 tysięcy złotych stanowiło dofinansowanie od Lasów Państwowych. Resztę środków pokryto z budżetu powiatu stalowowolskiego oraz gminy Zaklików.

Prace nad tym projektem jednak nie kończą się tutaj. W niedługim czasie ma ruszyć drugi etap inwestycji, obejmujący kolejny dwukilometrowy fragment drogi prowadzący w stronę Gielni. Prace projektowe są już gotowe, pozostaje jedynie zabezpieczyć odpowiednie fundusze. Ponadto, w Lipie planuje się przeprowadzić remont ulicy Dworcowej na odcinku długości jednego kilometra. Wizja obejmuje również utworzenie ścieżki rowerowej, która połączy Zaklików z Lipą.