Trwa budowa stadionu miejskiego w Katowicach.

Trwa budowa stadionu miejskiego w Katowicach.

Trwa budowa stadionu miejskiego w Katowicach.

Budowa stadionu miejskiego w Katowicach wciąż trwa. W ostatnim czasie skupiono się przede wszystkim na przygotowaniu, a więc wyrównaniu terenu pod budowę obiektu. Dla przypomnienia pierwszy etap inwestycji obejmuje budowę hali sportowej, boisk treningowych, parkingów i samego stadionu. W kolejnym etapie zaplanowane dobudowana zostanie niezbędna infrastruktura w postaci dodatkowych dróg, parkingów jak i kolejnych boisk treningowych. Zaplanowano, że pierwszy etap budowy zakończony zostanie pod koniec 2024 roku.

Jak będzie wyglądał nowy stadion?

Wizualizacja budowanego stadionu dostępna jest na stronie internetowej miasta Katowice. Początkowo, stadion ma być w stanie pomieścić około 12 tysięcy widzów. Zaplanowano również budowę łącznie sześciu boisk treningowych. Całkowity koszt inwestycji przewidziano na 270 milionów złotych, a zakończenie budowy ma przypaść na pod koniec 2024 roku. Obok stadionu znajdować się będzie również hala sportowa, na której to będzie w stanie znaleźć się jednocześnie około 3 tysięcy osób.

Jak wygląda postęp prac?

Aktualnie prace skupiają się na wyrównaniu terenu i przygotowaniu go pod budowę inwestycji. Jak się dowiedzieliśmy, prace te dobiegają końca. Jednocześnie prowadzone są niezbędne prace, podczas których tworzone są nasypy dla boisk treningowych.