Wrocław. Wymiana rozjazdów tramwajowych – utrudnienia w kursowaniu tramwajów

Wrocław. Wymiana rozjazdów tramwajowych – utrudnienia w kursowaniu tramwajów

Z początkiem lipca rozpoczęły się planowane od dawna prace mające na celu wymianę aż 8 rozjazdów tramwajowych w zajezdni tramwajowej Borek. Cała inwestycja wymusza na władzach wrocławskiego MPK wprowadzenie zmian w dotychczasowym kursowaniu tramwajów, przewidywane są również utrudnienia w organizacji ruchu dla pieszych i cyklistów.

Inwestycja za 6 milionów złotych.

Łączny koszt całej inwestycji polegającej na wymianie – między innymi – rozjazdów tramwajowych to aż 6 milionów złotych, Jest to jednocześnie zaledwie jeden z pierwszych etapów pozostałych inwestycji, jakie związane są z samą zajezdnią tramwajową „Borek”. Zajezdnia ma zostać w najbliższym czasie rozbudowana, co pozwoli na przechowywanie w niej większej ilości tramwajów, w tym niedawno zakupionych modeli Moderus Gamm 2. Docelowe zajezdnia ma pomieścić 130 tramwajów, a więc 30 więcej względem obecnego stanu. Termin rozpoczęcia rozbudowy samej zajezdni nie jest jeszcze na ten moment znany, wiele jednak wskazuje na to, że może stać się to jeszcze w tym roku. W ramach rozbudowy powstanie nowy budynek dla pracowników biurowych, wiaty rowerowe i hale tramwajowe.

Czas prac i zmiany w kursowaniu.

Aktualne prace mają zostać zakończone do końca tegorocznych wakacji – oczywiście, o ile nie nastąpią żadne opóźnienia. Ze względu na wymianę rozjazdów, część tramwajów skierowana zostanie na inne trasy. W celu uzyskania informacji co do wprowadzonych zmian w kursowaniu należy zaznajomić się z aktualnymi komunikatami wrocławskiego MPK.