Park handlowy w Giżycku – pierwsze pracę już ruszyły!

Park handlowy w Giżycku – pierwsze pracę już ruszyły!

Popularne pod względem turystycznym Giżycku, które mieści się niemal w istnym sercu Mazur i tamtejszych jezior, które zachwycają licznych turystów, przechodzi sporą rozbudowę. W ostatnim czasie w mieście powstała nowa obwodnica, a teraz – w jej bliskim położeniu – wybudowane zostanie nowe centrum handlowe.

Centrum handlowe to coś, czego wielu mieszkańcom brakowało.

Większość mieszkańców podchodzi do całego przedsięwzięcia w sposób entuzjastyczny. W Giżycku brakowało tego rodzaju obiektu, a na większe zakupy – mieszkańcy zmuszeni byli udawać się do najbliższego centrum handlowego, które znajduje się w Ełku. Nowy obiekt ma wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a i sprawić, że samo miasto dodatkowo zyska na atrakcyjności względem turystów.

Szczegóły inwestycji.

Początek prac planowany w zeszłym roku, a otwarcie samego centrum miało nastąpić jeszcze pod koniec roku. Cała inwestycja rozpoczęła się jednak ze sporym opóźnieniem, ponieważ pierwsze prace ruszyły dopiero przed paroma dniami. Powstający obiekt ma zajmować powierzchnię niemal 5 tys. metrów kwadratowych i oferować aż 200 miejsc parkingowych. Wewnątrz centrum znajdą się znajdować się będą popularne „sieciówki” odzieżowe, jednak dokładny plan zagospodarowania całkowitej przestrzeni nie został jeszcze udostępniony. W bezpośrednim pobliżu do obiektu znajdziemy również restaurację McDonald’s. Na ten moment nie jest do końca jasne, kiedy ma nastąpić oficjalne otwarcie parku handlowego – być może, jeżeli nie dojdzie do żadnych opóźnień i komplikacji, zostanie ono udostępnione dla mieszkańców już w przyszłym roku.