Wielomilionowe inwestycje w gminie Siedlce: Obiekty kulturalne i infrastruktura na pierwszym planie

Wielomilionowe inwestycje w gminie Siedlce: Obiekty kulturalne i infrastruktura na pierwszym planie

Zeszłoroczna aktywność inwestycyjna gminy Siedlce zasługuje na uwagę. Właśnie tam, w ciągu roku, zrealizowano wiele projektów o łącznej wartości 52 milionów złotych. Nie ograniczono się tylko do sfery infrastruktury, ale również podjęto działania w obszarze kultury. Przykładem mogą być tak imponujące przedsięwzięcia jak rekonstrukcja Pałacu w Ostrówku, obejmująca również rewitalizację okolicy tego obiektu, czy budowa od zera nowej świetlicy wiejskiej w miejscowości Igany Nowe.

Jednak to już przeszłość. Co więc przyniesie nam obecny rok w kontekście inwestycji planowanych przez gminę? Henryk Brodowski, informuje, że wszystko, co wcześniej zapowiedział, zostało uwzględnione w tegorocznym budżecie.

Nie tylko typowe inwestycje infrastrukturalne znalazły się w planach, ale również szereg innych ważnych przedsięwzięć. Jednym z nich jest budowa świetlicy wiejskiej w Purzecu. Miejscowi od dawna oczekiwali na taki obiekt, dlatego realizacja tego projektu jest dla gminy priorytetem. Inną inwestycją będzie rozbudowa świetlicy wiejskiej w Wołyńcach, na którą już zdobyto dofinansowanie przekraczające pół miliona złotych. W Rakowcu powstanie nowy garaż dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, a strażnice OSP w Błogoszczy i Pruszynku zostaną zmodernizowane. Dodatkowo, planowany jest zakup dwóch samochodów strażackich i działania w tym kierunku są już na zaawansowanym etapie. Ważne inwestycje obejmą także żłobki i przedszkola.