Warte miliony złotych remonty Krakowskich torowisk

Warte miliony złotych remonty Krakowskich torowisk

W Krakowie znajduje się niemal 200 kilometrów torowisk tramwajowych, doskonałym wręcz wynikiem jest, że jedynie niespełna 15 kilometrów wymaga na ten moment naprawy. W ostatnich latach zmodernizowanych i wyremontowanych została spora część torowisk, a i w tym roku władze miasta będą kontynuować swój program. Zaplanowane na ten moment remonty krakowskich torowisk pochłonąć mają ponad 55 milionów złotych.

Co dokładnie zostanie wyremontowane?

Oprócz przeprowadzenia remontów wspomnianego, łącznie, 15 – kilometrowego odcinka trasy tramwajowej, przebudowane zostanie także torowisko mieszczące się na ulicy Starowiślnej, które ciągnie się do mostu Powstańców Śląskich. Inwestycje mają – przede wszystkim – skupić się na remontach skrzyżowań, które to są najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju zużycie. W tym roku zaplanowano również szlifowanie odcinka trasy tramwajowej o łącznej długości ponad 20 kilometrów – nie wiadomo, kiedy zaczną się prace, lecz wykonawca będzie miał dokładnie 150 dni na wykonanie zaplanowanych prac.

Igrzyska Europejskie.

W przyszłym roku Kraków będzie gospodarzem nadchodzących Igrzysk Europejskich, nie dziwi więc, że miasto inwestuje ogromną ilość pieniędzy na remonty i rozbudowanie istniejącej infrastruktury. Przed kilkoma miesiącami Kraków otrzymał prawie pół miliarda złotych, z czego kwota ponad 350 milionów złotych przeznaczona ma być na różnego rodzaju inwestycje komunikacyjne. Tylko w tym roku zaplanowano, że miasto wydać ma prawie 250 milionów z łącznej kwoty.