Spore inwestycje Wrocławskiego MPK

Spore inwestycje Wrocławskiego MPK

Wrocławskie torowiska zmagają się ze sporymi problemami, przez co od dawna są tematem żartów licznych internautów, jak i solą w oku tamtejszych mieszkańców. Względem pozostałych miast – to właśnie we Wrocławiu dochodziło do najczęstszych problemów w komunikacji tramwajowej, w tym – również licznych wykolejeń. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu stara się jednak zaradzić aktualnym problemom, a jeszcze tylko w tym roku przeprowadzonych zostanie kilka, sporych inwestycji.

Czego dotyczyć będą inwestycje?

Planowane prace będą polegać, między innymi, na gruntownym remoncie odcinka na moście Zwierzynieckim i ulicy Mickiewicza – w tych miejscach wymienione zostaną rozjazdy. Podobne remonty odbędą się na ulicach Piłsudskiego, Stawowej i przed zajezdnią tramwajową Borek. Modernizacji doczeka się również prawie 500 – odcinek trasy na Leśnicy. Niektóre z wymienionych prac rozpoczną się jeszcze pod koniec czerwca, inne z kolei zaplanowane zostały – wstępnie – na okres września.

Co jeszcze MPK ma w planach?

Nie wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku, co jest wynikiem kiepskiej sytuacji na rynku, jak i przekroczeniem planowanego budżetu, z tego względu część z nich stoi pod pewnym znakiem zapytania. Zarząd MPK nie ukrywa, że być może konieczne będzie ubieganie się o kolejne dofinansowanie, lub zmodyfikowanie aktualnego planu w taki sposób, by zmieścić się w budżecie. Mieszkańcy Wrocławia z całą pewnością mogą jednak spodziewać się pewnych utrudnień w komunikacji tramwajowej, z tego względu zalecamy, by regularnie sprawdzać komunikaty wydawane przez MPK we Wrocławiu.