W Purzecu rusza budowa długo oczekiwanego centrum spotkań dla mieszkańców

W Purzecu rusza budowa długo oczekiwanego centrum spotkań dla mieszkańców

W miejscowości Purzec zaczyna się realizacja projektu, którym jest budowa wiejskiej świetlicy. Wielkim entuzjastą i pomysłodawcą jest wójt gminy – Henryk Brodowski. Nie pozostali obojętni również radna Elżbieta Wojtyra i sołtys Purzeca Beata Sobieszak, którzy z radością wspierają ten projekt. Prace nad inwestycją powierzono firmie Radzikowscy, której przedstawiciel uczestniczył w oficjalnym rozpoczęciu budowy.

Budowa to nie pierwszy tego typu projekt w gminie w tym roku. W Wołyńcach podobne prace są już na zaawansowanym etapie. Nowe centrum spotkań dla mieszkańców Purzeca również ma szansę zostać ukończone jeszcze w tym roku. Jak zaznacza wójt Henryk Brodowski, nowo budowany obiekt ma stać się sercem kulturalnej aktywności lokalnej społeczności.

Po przeprowadzeniu przetargu, podpisaniu umowy i przekazaniu terenu wykonawcy, prace ruszyły pełną parą. Mieszkańcy z zaciekawieniem śledzą postęp prac nad miejscem, które ma stać się centrum ich społecznych spotkań.

Wypowiedź sołtys miejscowości, Beaty Sobieszak, świadczy o dużym zadowoleniu z rozpoczęcia inwestycji. Jak mówi, w Purzecu brakowało miejsca do organizowania spotkań czy wydarzeń rodzinnych. Do tej pory mieszkańcy byli zmuszeni korzystać ze świetlicy w sąsiedniej miejscowości – Strzale. Teraz, dzięki nowej inwestycji, realizacja planów Koła Gospodyń czy innych lokalnych inicjatyw będzie znacznie łatwiejsza, a mieszkańcy nie będą musieli daleko szukać odpowiednich miejsc do wynajmu na organizację różnego rodzaju uroczystości.