Umowa dotycząca organizacji przyszłorocznych igrzysk olimpijskich oficjalnie podpisana!

Umowa dotycząca organizacji przyszłorocznych igrzysk olimpijskich oficjalnie podpisana!

Zaplanowane na 2023 rok Igrzyska Olimpijskie odbywać się będą w sercu małopolski, a więc Krakowie. Decyzja o ustanowieniu miasta Kraków gospodarzem kolejnej edycji igrzysk podjęta została w roku 2019 podczas zgromadzenia Europejskiego Komitetu Olimpijskiego w Mińsku. W ostatnich dniach, zarówno włodarze miasta, jak i przedstawiciele rządu spotkali się w Warszawie, gdzie oficjalnie podpisana została jedna z najważniejszych umów związanych z realizacją tego wydarzenia.

Najważniejsza umowa podpisana – inwestycje rozplanowane.

17 maja prezydent Krakowa, premier Polski oraz PKOI spotkali się w centrum Polskiego Komitetu Olimpijskiego z siedzibą w Warszawie, gdzie podpisana została umowa „host city”
związana z realizacją przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Ponad 800 milionów złotych przekazanych zostanie na organizacje, jak i przygotowanie sportowej imprezy. Jest to na tyle ważne, ponieważ czas niezwykle nagli – do startu Igrzysk Olimpijski pozostał niespełna ponad rok.

Kiedy odbędą się igrzyska?

Igrzyska Europejskie 2023, których gospodarzem będzie miasto Kraków, oficjalnie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 dnia kolejnego miesiąca, a więc lipca. Przed kilkoma miesiącami podpisana została inna umowa, w ramach której władze Krakowa otrzymały ogromne dofinansowanie na przeprowadzenie inwestycji związanych z infrastrukturą miasta.