Stanisław Wiszowaty apeluje o sprawiedliwy podział funduszy na inwestycje drogowe w powiecie kolneńskim

Stanisław Wiszowaty apeluje o sprawiedliwy podział funduszy na inwestycje drogowe w powiecie kolneńskim

Stanisław Wiszowaty, radny powiatu kolneńskiego, zdecydowanie postuluje o równomierny podział środków finansowych przeznaczanych na realizację projektów drogowych w ramach powiatu. Jest to już kolejna prośba tego rodzaju ze strony Wiszowatego. Jednakże, nie wszyscy zgadzają się z jego punktem widzenia. Tomasz Chojnowski, który jest członkiem zarządu powiatu, otwarcie krytykuje takie stanowisko swego kolegi z rady.

Wiszowaty argumentuje, że gmina Grabowo wymaga większych inwestycji drogowych i należałoby na ten cel przeznaczyć więcej środków. Zauważa również, że gmina Mały Płock otrzymuje mniej pieniędzy na projekty drogowe niż na przykład gmina Stawiski.

– Musimy zredukować te nierówności – zaznacza Stanisław Wiszowaty. – Niektóre gminy czują się pokrzywdzone i dyskryminowane.

Radny szczególnie upomina się o więcej środków na realizację projektu drogowego w gminie Grabowo prowadzącej od Kolna do Grajewa (od mostu w Grabowie do miejscowości Świdry) oraz na inwestycje na drodze do miejscowości Przyborowo – Milewo.

– Obecnie prawie połowa rady powiatowej pochodzi z tych dwóch gmin – mówi Wiszowaty. – To aż sześciu radnych.

Starosta kolneński odpowiedział, że w poprzedniej kadencji środki były przydzielane w sposób kolegialny i nie istniały żadne konflikty dotyczące ich alokacji.