Spotkanie wojewody warmińsko-mazurskiego z mieszkańcami i samorządowcami Węgorzewa

Spotkanie wojewody warmińsko-mazurskiego z mieszkańcami i samorządowcami Węgorzewa

Wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki, przeprowadził spotkanie z samorządowcami oraz obywatelami Węgorzewa. Nie przybył na to spotkanie bez konkretnych obietnic i planów.

Chojecki przekazał deklaracje wsparcia finansowego dla projektów związanych z programem Polski Ład. Dotyczyły one inicjatyw modernizacji i renowacji kluczowych punktów miasta – głównego miejskiego Placu Wolności oraz jednej ze strategicznych arterii komunikacyjnych.

Dodatkowo, wojewoda miał możliwość przeznaczenia czasu na rozmowy i zapoznanie się z osobistymi perspektywami mieszkańców. W szczególności skupił się na odwiedzinach w miejscowościach, które niedawno ukończyły realizację projektu drogowego. Projekt ten, prowadzący ulice do osiedla popegeerowskiego, stanowił istotną modernizację infrastruktury lokalnej.

Chojecki spotkał się również z obywatelami innej społeczności, gdzie niebawem zostanie rozpoczęta budowa nowej drogi jako część programu popegeerowskiego. Wojewoda wyraził satysfakcję z możliwości bezpośredniego zaangażowania się w prace nad poprawą warunków życia mieszkańców tych obszarów.