Miliony złotych na remont basenu miejskiego w Polanicy-Zdroju!

Miliony złotych na remont basenu miejskiego w Polanicy-Zdroju!

Nieczynny od kilkudziesięciu lat basen miejski, który zamknięty został po tak zwanej powodzi tysiąclecia, wreszcie doczeka się należytego remontu i wszystko wskazuje na to, że już za jakiś czas mieszkańcy Polanicy-Zdroju będą mieli okazje korzystać z tego, niegdyś niezwykle popularnego, kąpieliska. Miasto postanowiła wysłuchać apeli mieszkańców, którzy od lat domagali się jego ponownego otwarcia – wreszcie znajdą się również i na to odpowiednie środki.

Ogromne dofinansowanie.

Choć mieszkańcy od lat domagali się wyremontowania i ponownego otwarcia basenu miejskiego, to władze nie mogły w tej kwestii wiele zdziałać – na tego rodzaju inwestycje brakowało zwyczajnie odpowiedniej ilości funduszy. Jak jednak informują władze, miasto otrzymało ponad 12 milionów złotych dofinansowania z rządowego programu „Polski Ład”. Dodatkowe 4 miliony złotych miasto pokryje z własnych funduszy.

Koszt całej inwestycji to ponad 40 milionów złotych.

Burmistrz zwraca uwagę na fakt, że całkowity koszt inwestycji wynosić będzie około 40 milionów złotych, niezbędne więc będą kolejne transze środków z dofinansowań. Na ten moment opracowana została również wstępna koncepcja, a jeżeli wszystko pójdzie bez większych problemów – wyremontowany basen zostanie oddany do użytku już nawet w przyszłym sezonie wakacyjnym. Nie wiadomo na ten moment jednak, na kiedy zostały zaplanowane prace, oraz jaka firma zajmie się realizacją całej inwestycji. Wiemy natomiast, że oprócz samego remontu, władze planują przekształcić basen w swego rodzaju ośrodek sportu i rekreacji.