Modernizacja porodówki w Łodzi zakończona

Modernizacja porodówki w Łodzi zakończona

Blok porodowy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi już od dawna wymagał remontu. Porodówka ta nie była bowiem remontowana od czasu powstania szpitala. Na szczęście jeszcze pod koniec 2021 roku modernizacja porodówki z Łodzi dobiegła końca.

Blok porodowy w Łodzi bez remontu od ponad 30 lat

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki powstał 31 lat temu. Od tego czasu na jego bloku porodowym na świat przyszło kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Porodówka w tym szpitalu jest jedną z najpopularniejszych w Łodzi. Przyszłe matki chętnie rodzą w tym miejscu ze względu na panującą tutaj atmosferę oraz profesjonalny i pomocny w każdej sytuacji personel. Jednak zielone kafelki na ścianach, które pamiętały jeszcze czasy PRL-u, nie wyglądały zachęcająco.

„Zarówno sale, jak i sprzęt były już naprawdę zużyte. Dlatego niezbędna była modernizacja porodówki w Łodzi” – powiedział dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ds. lecznictwa prof. Krzysztof Szyłło.

Ile kosztowała modernizacja porodówki w Łodzi?

Remont bloku porodowego w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki kosztował aż 22 mln złotych. Teraz to miejsce nie przypomina starej porodówki. Na bloku znajduje się aż 11 sal do porodów fizjologicznych, 4 przystosowane do cesarskich cięć, sale neonatologiczne.
Jednak to nie wszystko. Porodówka w Łodzi po remoncie ma również oddzielną część septyczną, którą wymusiła pandemia Covid -19. Pacjentka jest na nią przywożona prosto z ulicy. Nie ma więc kontaktu z innymi rodzącymi w tym czasie kobietami.
Blok porodowy w Łódzkim instytucie posiada także specjalne pomieszczenie pożegnań. Jest to pokój dla kobiet, które niestety straciły swoje dziecko.
Modernizacja porodówki w Łodzi dobiegła już końca. W piątek pierwszy raz została ona pokazana światu. Niestety jeszcze trochę musimy poczekać na pierwszy poród w zmodernizowanym bloku porodowym Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.