Rozwój i inwestycje planowane przez Gminę Rewal

Rozwój i inwestycje planowane przez Gminę Rewal

W ostatnim odcinku programu STUDIA SUPERPORTALU, gościnnie wystąpił wójt gminy Rewal, Konstanty Tomasz Oświęcimski. W rozmowie z prowadzącym, Tomaszem Krupeckim, omawiał różne tematy dotyczące gminy, szczególnie koncentrując się na planowanych inwestycjach. Jak zauważył Krupecki, Gmina Rewal jest obecnie aktywnym obszarem wielu projektów budowlanych.

Odpowiadając na komentarz prowadzącego, wójt potwierdził, że Gmina Rewal faktycznie staje się centrum intensywnej działalności budowlanej. Przedstawił też bieżący stan budżetu gminy i zaczął wymieniać planowane projekty inwestycyjne.

Z zestawu planowanych inwestycji, które Oświęcimski zaczął wymieniać wynika, że mieszkańcy gminy czekają na wiele znaczących zmian. Są to między innymi: budowa szkoły w Niechorzu z budżetem około 5,5 mln złotych, finalizacja dużego projektu kolei wąskotorowej oraz remont pirsu wojskowego w Niechorzu z przeznaczeniem na pomost turystyczny. W Rewalu zaplanowano inwestycje drogowe o wartości 7 mln złotych, na które gmina obecnie czeka na decyzje funduszu. Wójt wspomniał również o niedawno zakończonej modernizacji ulicy Łąkowej oraz o przetargu na budowę ulicy Wojska Polskiego w Pobierowie. Dodatkowo, planowany jest przetarg na budowę deptaka w Pobierowie oraz budowa promenady w Trzęsaczu, na którą zgoda została otrzymana w ubiegłym tygodniu.

Jednak to nie koniec planów inwestycyjnych gminy. Konstanty Tomasz Oświęcimski kontynuował swoją listę, mówiąc o rozbudowie infrastruktury turystycznej, budowie nowych skateparków i boisk sportowych. „Jest tego naprawdę dużo” – podsumował wójt.