Remont zabytkowych schodów w Sopocie opóźni się – winnymi są lisy

Remont zabytkowych schodów w Sopocie opóźni się – winnymi są lisy

Prawie 120-letnie, zabytkowe schody znajdujące się w Sopocie miał zostać poddane całkowitemu remontowi. Schody te umożliwiają połączenie pomiędzy ulicą Sobieskiego i Drogową. Plany zakładały, że remont zakończy się pod koniec maja. Wszystko wskazuje jednak na to, że cała inwestycja w znaczącym stopniu się opóźni. Wszystko ze względu na lisy, które pod schodami wykopały norę.

Okres ochronny lisów.

Wraz z początkiem kwietnia, aż do końca maja w Polsce obowiązuje okres ochronny lisów. Tym samym zakazuje się nie tylko ich zabijania, lecz również płoszenia, przeganiania i co istotne w tym przypadku – niszczenia ich nor. Z racji, że lisy postanowiły wykopać swoją norę na terenie, na którym przeprowadzone miały być prace remontowe zabytkowych schodów, cała inwestycja musi zostać przełożona w czasie. Wszystko wskazuje na to, że pracę rozpoczęte zostaną w momencie, gdy zwierzęta opuszczą teren.

Co z remontem zabytkowych schodów?

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie poinformował, że prace remontowe zostają wstrzymane do połowy maja – zarówno zarząd, jak i firma, która podjęła się przeprowadzenia inwestycji, liczą na to, że lisy do tego czasu zwyczajnie się wyprowadzą. Wszystko zostało już przygotowane do przeprowadzenia robót remontowych, koszt całej inwestycji opiewa na ponad pół miliona złotych.