Remont zabytkowej podstacji na Wyspie Jaskółczej w Szczecinie

Remont zabytkowej podstacji na Wyspie Jaskółczej w Szczecinie

Wpisany do listy zabytków obiekt wreszcie doczeka się należytego remontu. Podstacja prostownikowa zapewnia zasilanie sieci trakcyjnej tramwajowej, znajdujące się w niej wyposażenie liczy jednak przeszło ponad 40 lat, co wiążę się z częstymi awariami i naprawami. Z racji tego, że podstacja wpisana została do rejestru zabytków, jej remont jest absolutnie niezbędny i ma na celu zapobiec dalszemu niszczeniu obiektu. Ponadto, sama podstacja jest szczególnie ważnym obiektem dla miasta. Zasila ona aż 138 km sieci trakcyjnej, 156 km kabli trakcyjnych.

Jakie prace zostaną wykonane?

Planowane prace remontowe obejmują rozbiórkę części obiektów gospodarczych, wymianę wszystkich urządzeń oraz instalacji na całkowite nowe i przystosowane do obecnych norm. Budynek zostanie całkowicie odnowiony zgodnie z zaproponowanymi przez konserwatora zabytków zaleceniami. Teren podstacji zostanie w całości ogrodzony, wykonana zostanie także iluminacja budynku.

Kiedy rozpoczną się prace?

Władze miasta rozpoczęły postępowanie, którego celem jest wybranie wykonawcy dla tej inwestycji. Możliwość ofert od będzie możliwa od 20 kwietnia tego roku. Przewidywany czas prac ma wynieść 390 dni, począwszy od daty zawarcia umowy pomiędzy stronami.