Nowe inwestycje w Krakowie

Nowe inwestycje w Krakowie

Miasto Kraków będzie gospodarzem Igrzysk Europejskich w 2023 roku, co w znaczącym stopniu przyczyniło się do uruchomienia nowych inwestycji w mieście. Planowane są liczne remonty oraz modernizacje wielu dróg i obiektów. Kraków otrzyma łącznie aż 350 milionów złotych dofinansowania z budżetu państwa.

Remont i modernizacja aż 100 ulic w całym mieście.

Pierwsze prace remontowe i modernizacje skupione na krakowskich ulicach rozpoczęły się już w marcu. Docelowo, inwestycją objętych ma być aż 100 ulic w całym mieście. Co równie ważne, wyremontowane zostaną nie tylko główne ulice, ale i także osiedlowe. Planowane prace będą skutkować znaczącą zmianą w organizacji ruchu w całym mieście, kierowcy powinni więc spodziewać się licznych utrudnień w ruchu. Władze zapewniają jednak, że docelowy efekt przyniesie znaczącą poprawę zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych – władze planują także wybudowanie wielu nowych ścieżek i chodników dla pieszych.

Co jeszcze zostanie uwzględnione w ramach inwestycji?

Szczegółową listę obiektów i ulic, które poddane zostaną remontowi lub modernizacji, można znaleźć na stronie miasta Kraków. Oprócz ulic, chodników i ścieżek rowerowych, wyremontowane zostaną także liczne torowiska tramwajowe. Planowane jest także wybudowanie nowego węzła drogowego w Opatkowicach.