Remont ulicy 3 Maja w Sopocie za ponad 23 miliony złotych!

Remont ulicy 3 Maja w Sopocie za ponad 23 miliony złotych!

Prawie kilometrowy odcinek ulicy 3 Maja w Sopocie zostanie poddany gruntownemu remontowi, którego całkowity koszt wynieść ma ponad 23 miliony złotych. Część tej kwoty, a więc około 15 milionów złotych, stanowi dofinansowanie, które władze miasta Sopot otrzymały w ramach programy „Polski Ład”.

Poprawa bezpieczeństwa.

Remont, jak i całkowita wręcz przebudowa ulicy 3 Maja ma przede wszystkim na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno kierowców, pieszych jak i rowerzystów. Z ulicy znikną sygnalizatory świetlne, które zastąpione zostaną rondami. Pojawią się również wyznaczone ścieżki rowerowe po obu stronach ulicy, których dotychczas w tym miejscu brakowało.

Co jeszcze powstanie w ramach inwestycji?

Władze miasta planują również znaczące zazielenienie ulicy, poprzez zasadzenie cieniodajnych drzew i atrakcyjnych krzewów. Dotychczasowe chodniki zostaną nie tylko poszerzone, lecz także przystosowane pod kątem potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace ruszyć mają już w połowie maja, a ich zakończenie przewidziane jest na przyszły rok. Szczegółowe informacje dotyczące całej inwestycji, jak i wizualizacje projektu udostępnione zostały przez Sopocki Zarząd Dróg i Zieleni.