Oddział położniczy w gdańskim szpitalu zostanie ponownie uruchomiony

Oddział położniczy w gdańskim szpitalu zostanie ponownie uruchomiony

Zamknięty niespełna rok temu oddział położniczy w szpitalu imienia Mikołaja Kopernika na ulicy Nowych Ogrodów w Gdańsku zostanie ponownie uruchomiony. Stanie się to za sprawą inwestycji, której całkowity koszt wynieść ma około 15 milionów złotych, o tej decyzji poinformował marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, na łamach swojego profilu w mediach społecznościowych.

Dlaczego oddział położniczy został zamknięty?

Porodówka w gdańskim szpitalu została zamknięta rok temu, co było wynikiem między innymi braków kadrowych. Według nieoficjalnych informacji, przywrócenia do życia oddziału położniczego nie chciały same władze spółki, które sprawują pieczę nad szpitalem imienia Mikołaja Kopernika. Kuriozalne, a przy tym zagrażające życiu sytuacje sprawiły jednak, że o problemach szpitala związanych z oddziałem położniczym zrobiło się jednak głośno. Zdarzały się bowiem sytuacje, że rodzące kobiety zmuszone były szukać pomocy medycznej w okolicznych szpitalach, czasami nawet w innych miastach.

Co zakładają plany inwestycji?

Na ten moment wiadomo, że oddział położniczy nie zostanie rozbudowany, a najpewniej zachowa swój poprzedni charakter. Zakupiony zostanie natomiast całkowicie nowy sprzęt medyczny, sam oddział przejdzie jednak remont generalny. Termin początków prac, jak i oddania oddziału do użytku nie są na ten moment znane. Znaczący wpływ będą miały na to rosnące ceny materiałów budowlanych, jak i fakt konieczności wyłonienia wykonawcy.