Remont odcinka drogowego w Solinie. Bieszczady w ogromnych korkach

Remont odcinka drogowego w Solinie. Bieszczady w ogromnych korkach

Rozpoczęte ponad rok temu prace remontowe na sześciokilometrowym odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Solina i Myczków zdają się nie widzieć końca. Okoliczni mieszkańcy narzekają na ogromne utrudnienia w ruchu, a niektórzy zwracają uwagę, że w sezonie turystycznym przejazd tą trasą znacząco się wydłuży. Długi weekend pokazał, że w szczytowym momencie sezonu turystycznego trasa ta staje się całkowicie zakorkowana.

Mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości nie kryją się ze swoim niezadowoleniem, na portalach społecznościowych natrafić można na liczne komentarze, gdzie w – niezbyt przychylnych słowach – wypowiadają się o władzach gminy. Główne zarzuty dotyczą tego, że władze nie dopilnowały tego, by remont odcinka drogowego został zakończony w odpowiednim czasie. Obecnie na ponad 6-kilometrowym odcinku panuje całkowity ruch wahadłowy, w niektórych miejscach została całkowicie zerwana nawierzchnia asfaltowa. Podczas długiego weekendu interweniować musieli policjanci, którzy samodzielnie kierowali ruchem na drodze – na nic się jednak zdały ich wysiłki, bo kierowcy na całej trasie stanęli w ogromnym korku.

Do kiedy potrwają utrudnienia?

Na ten moment wiadomo, że utrudnienia w ruchu w związku z prowadzonymi pracami potrwają przynajmniej do października tego roku. Niestety – jeszcze tego lata ma zostać otwarta najnowsza i największa atrakcja w Bieszczadach, jaką jest kolejka gondolowa. Można się więc spodziewać, że pokonanie aktualnie remontowanej trasy będzie wręcz niemożliwe w optymalnym czasie.