Protesty w związku z planami budowy punktu segregowania odpadów w Wadowicach

Protesty w związku z planami budowy punktu segregowania odpadów w Wadowicach

Wykonawca, który podejmie się budowy punktu segregowania odpadów w Wadowicach, został wyłoniony na początku tego roku. Choć pracę budowlane jeszcze nie zostały rozpoczęte, to już pojawiły się pierwsze głosy sprzeciwu ze strony okolicznych mieszkańców.

Mieszkańcy protestują.

Mieszkańcy zapowiadają, że nie pozwolą na przeprowadzenie prac budowlanych. Jak argumentują, jakość ich życia w związku z powstaniem punktu segregowania odpadów ulegnie znacznemu pogorszeniu. Kilkadziesiąt osób pojawiło się również na sesji Rady Miejskiej, gdzie przedstawili swoje argumenty oraz okazali listę podpisów przeciwko budowie, na której widnieje niemal 200 nazwisk zaniepokojonych mieszkańców.

Odpowiedź władz.

Władze miasta Wadowice zapewniają, że powstanie punktu segregowania odpadów nie będzie miało żadnego wpływu na życie mieszkańców. Podkreślają ponadto, iż punkt taki miałby być wybudowany na samym końcu działki, z dala od budynków mieszkalnych. Podkreślono również, że odpady będą regularnie wywożone, a przy tym jest to doskonała szansa dla mieszkańców, którzy będą mogli nieodpłatnie pozbyć się między innymi odpadów budowlanych.