Nowa inwestycja edukacyjna w Dobrej – powstaje przedszkole dla ponad 200 dzieci

Nowa inwestycja edukacyjna w Dobrej – powstaje przedszkole dla ponad 200 dzieci

Na terenie gminy Dobra, przy ulicy Spełnionych Marzeń, planowane jest utworzenie nowej placówki przedszkolnej. Będzie to miejsce, gdzie znajdzie opiekę przeszło 200 maluchów. Szacowany koszt realizacji tego projektu wynosi blisko 28 milionów złotych.

Gmina Dobra nieustannie się rozwija, a liczba jej mieszkańców zbliża się do 30 tysięcy. Na tym tle pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na placówki edukacyjne, takie jak przedszkola. Wybór lokalizacji nowego obiektu nie był przypadkowy – teren urządzony na cele oświatowe, otoczony zielenią, stwarza idealne warunki dla przedszkola. Projekt ten będzie współfinansowany przez środki unijne przekazane przez marszałka województwa – podkreśla Magdalena Zagrodzka, wójt gminy Dobra.

Realizacja projektu przewiduje utworzenie na powierzchni 2,5 tysiąca metrów kwadratowych nowoczesnego budynku pasywnego, który pomieści dziewięć sal edukacyjnych dla dziewięciu grup przedszkolnych, co w sumie da miejsce dla 225 dzieci. Każda z tych sal będzie posiadała własne pomieszczenie sanitarne, aneks z pomocami dydaktycznymi oraz magazyn na sprzęt do leżakowania. Przedszkole zostanie wyposażone również w poczekalnię, dwie szatnie dla dzieci, toaletę dostępną dla wszystkich, a także zaplecze dla administracji i obsługi kuchennej.

Dodatkowo przewidziane są specjalne pomieszczenia dla pedagoga specjalnego, psychologa i logopedy, służące do prowadzenia zajęć indywidualnych oraz sala przeznaczona do ćwiczeń ruchowych. Budynek przedszkola będzie wyposażony w wbudowane pomieszczenia do segregacji odpadów, instalacje teleinformatyczne oraz węzeł cieplny. W planach jest również urządzenie placu zabaw oraz miejsc parkingowych dla pracowników i rodziców. Placówka zostanie wyposażona m.in. w krzesła, stoliki, wykładziny, biurka, regały i szafy na ubrania oraz wieże stereo.