Inwestycje na szeroką skalę przeprowadzane na terenie gminy Psary w powiecie będzińskim

Inwestycje na szeroką skalę przeprowadzane na terenie gminy Psary w powiecie będzińskim

Powyższy powiat, znajdujący się w gminie Psary, jest obecnie miejscem licznych inwestycji. Właśnie trwają prace nad modernizacją infrastruktury Stadionu Iskry Psary. Innym projektem, który wkrótce przyniesie radość uczniom Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach, jest zakończenie innego przedsięwzięcia.

Ostatnio, na stadionie LKS Iskry Psary, podjęto prace budowlane mające na celu ustanowienie nowego systemu oświetleniowego. Prace ruszyły w listopadzie i obejmują instalację czterech stalowych masztów o wysokości około 18 metrów każdy, wyposażonych w oprawy oświetleniowe. Planowane są także dwie tzw. szafki imprezowe – punkty poboru energii, które będą używane podczas organizowania różnych imprez na terenie gminy.

Kamil Trzewiczek, wiceprezes LKS Iskry Psary, wyraził swoje zadowolenie z inwestycji prowadzonych na stadionie: „Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z tych zmian. Większość naszych graczy pracuje zawodowo, co oznacza, że często mamy problemy z frekwencją na treningach podczas jesieni i wczesnej wiosny, kiedy dni stają się krótsze. Dzięki nowemu oświetleniu nie tylko rozwiążemy ten problem, ale także zwiększymy potencjał do dalszego rozwoju naszego klubu i Gminnej Akademii Piłki Nożnej, która również korzysta z obiektów Iskry.”