Nowy żłobek i przedszkole w Szczytnie: Inwestycja gminy zapewni zatrudnienie dla 12 osób

Nowy żłobek i przedszkole w Szczytnie: Inwestycja gminy zapewni zatrudnienie dla 12 osób

Przy ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie, na ziemiach gminnych, powstaje nowy obiekt edukacyjny – żłobek, który stworzy miejsca pracy dla 12 osób. Ze względu na to, że prace budowlane dobiegają końca, lokalne władze rozważają ogłoszenie naboru na stanowisko dyrektora placówki. Głównym zadaniem dyrektora będzie rekrutacja pozostałego personelu – tłumaczy wójt gminy Szczytno, Sławomir Wojciechowski.

Firmą odpowiedzialną za realizację inwestycji jest Elektryczny Patrol z Biskupca. Jednak nie ona działa samodzielnie – część prac zlecono również lokalnym podwykonawcom.

Gmina Szczytno zamierza przystosować obszerny obiekt o powierzchni 820 metrów kwadratowych do potrzeb nowego żłobka i przedszkola. Planowany żłobek będzie miał dwie sale o łącznej powierzchni 140 metrów kwadratowych i będzie w stanie pomieścić 50 dzieci. Z kolei przedszkole będzie miało trzy sale o łącznej powierzchni 220 metrów kwadratowych, które pomieszczą 75 dzieci. Obie placówki będą znajdować się w budynkach sąsiadujących z urzędem gminy – budynki te zostały nabyte przez samorząd w ubiegłym roku od firmy Novum za sumę 780 tysięcy złotych.