Inwestycja Grupy Danone w Opolu o wartości 230 mln zł

Inwestycja Grupy Danone w Opolu o wartości 230 mln zł

Podczas Forum Ekonomicznego, które odbyło się w Karpaczu, Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, podzielił się informacją o znacznej inwestycji Grupy Danone. Planowane jest zainwestowanie 230 milionów złotych w Opolu na specjalistyczne żywienie, w tym szpitalne. Wydarzenie to, zdaniem ministra Budy, ma fundamentalne znaczenie dla całej Grupy.

Minister ujawnił, że w Opolu planuje się stworzenie fabryki, która będzie odpowiedzialna za produkcję specjalistycznej żywności, wliczając w to żywienie szpitalne. Wskazał również na kwotę inwestycji wynoszącą 230 milionów złotych. Jak przekazał, budowa nowego zakładu rozpocznie się niezwłocznie i powinna być zakończona w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy.

Podczas tego samego spotkania dyrektor generalny Grupy Danone w Polsce, Paweł Piątek, podkreślił lokalną orientację firmy. Zaznaczył, że całość produkcji realizowana jest w Polsce, gdzie firma posiada 7 fabryk. Grupa Danone korzysta z lokalnych zasobów i dostawców oraz współpracuje z utalentowanymi specjalistami. Jak obliczył Piątek, wartość dodana wygenerowana przez firmę dla krajowej gospodarki wynosi 3,6 mld zł.

Paweł Piątek podał również informacje o niedawno utworzonym centrum Danone w Polsce. Zatrudnia ono 200 specjalistów IT, którzy obsługują wszystkie spółki grupy na całym świecie.