Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Lubelskiem i otwarcie hali sportowej

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Lubelskiem i otwarcie hali sportowej

Premier naszego kraju, Mateusz Morawiecki, odwiedził ostatnio tereny Lubelszczyzny, zatrzymując się między innymi w Kraśniku. W jego planie znalazły się również takie punkty jak Akademia Lotnicza w Dęblinie oraz miejscowości Gościeradów i Skoków, położony nieopodal Opola Lubelskiego. W tym ostatnim miejscu miało miejsce uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego, do budowy którego wkład finansowy wniosły fundusze z programu Polski Ład.

Przed wybudowaniem hali uczniowie Szkoły Podstawowej ze Skokowa zmuszeni byli do ćwiczeń na świeżym powietrzu lub w niewielkich pomieszczeniach. Obecnie, mogą korzystać z nowo wybudowanej hali, która była przez nich z niecierpliwością oczekiwana. Nowa sala sportowa będzie służyć nie tylko szkolnym potrzebom – z jej udogodnień skorzysta blisko 150 uczniów.

Koszt inwestycji wyniósł 7 milionów złotych, przy czym aż 90% tej kwoty zostało dofinansowane ze środków Polskiego Ładu. Wsparcie rządowe przyczyniło się również do poprawy infrastruktury drogowej na terenie gminy Opole Lubelskie. Dzięki funduszom z programu Polski Ład, władze gminy miały możliwość przeprowadzenia remontów aż 10 spośród 18 istniejących tam świetlic wiejskich.