Remont łódzkiego szpitala imienia Karola Jonschera ruszy z ogromnym opóźnieniem

Remont łódzkiego szpitala imienia Karola Jonschera ruszy z ogromnym opóźnieniem

Zaplanowane na początek 2020 roku prace remontowe musiały zostać odwołane za względu na panujący w kraju stan epidemii. Wiele wskazuje jednak na to, że od dawna wyczekiwany remont, po ponad 2-letnim poślizgu w czasie, zostanie rozpoczęty jeszcze w tym roku.

Długo wyczekiwany remont.

Władze łódzkiego szpitala imienia Karola Jonschera zapewniają, że prace remontowe i modernizacyjne ruszą już w połowie czerwca tego roku. Pierwszy ze wszystkich etapów remontu pochłonąć ma około 2,5 miliona złotych i trwać do listopada. Przebudowane zostaną między innymi sale przeznaczone dla pacjentów, gabinety zabiegowe, rehabilitacyjne oraz fizjoterapeutyczne.

Ponad 9-letni remont.

Łódzki szpital przechodzi prace modernizacyjne oraz remontowe niemal nieustannie od 2013 roku. W tym czasie wybudowany został całkowicie nowy budynek, w którym znajduje się nowoczesny blok operacyjny. Również szpitalne korytarze i część sal została poddana niezbędnym pracom. Prace, którym szpital poddawany jest od 2013 roku, wyceniane są na około 63 miliony złotych. Oprócz remontów i prac modernizacyjnych znaczna część z tych środków została przeznaczona również na zakup nowego i nowoczesnego sprzętu medycznego.