Olsztyn – jakie ma w planach inwestycje na 2022 rok?

Olsztyn – jakie ma w planach inwestycje na 2022 rok?

Program Inwestycji Strategicznych ruszył ze swoją już drugą edycją. W ramach tego projektu każda gmina może złożyć aż trzy wnioski o dofinansowanie swoich inwestycji. Jakie działania mają w planach włodarze Olsztyna? Komu te inwestycje przyniosą największe korzyści?

Olsztyn chce zainwestować w autobusy elektryczne

Stolica województwa warmińsko-mazurskiego ma około 88 km2 powierzchni, a liczba mieszkańców Olsztyna sięga prawie 174 tysięcy osób. W związku z tym miasto pragnie zainwestować w elektryczną komunikację miejską. 20 autobusów elektrycznych oraz cała niezbędna infrastruktura będą miały za zadanie ułatwienie przemieszczania się mieszkańców Olsztyna pomiędzy jego dzielnicami. Ponadto w ten sposób miasto wpisze się w ekologiczne trendy i zadba o środowisko naturalne. Projekt ten ma opiewać na kwotę 65 milionów złotych.

Olsztyńskie inwestycje na 2022 rok

Dwie kolejne inwestycje są zdecydowanie tańsze. Program Inwestycji Strategicznych zakłada bowiem, że każda z nich musi mieścić się w konkretnej kwocie. Tak więc trzy inwestycje zgłoszone przez gminę muszą opiewać na maksymalną kwotę 65 milionów, kolejna na max. 30 milionów i najtańsza na 5 milionów złotych. Miasto może otrzymać aż 98% zwrotu swoich inwestycji.

Drugim zgłoszonym do programu projektem jest odrestaurowanie reliktów przy wysokiej bramie. Prezydent Olsztyna, Piotr Grymowicz chce zagospodarować cały ten teren. Ma w planach między innymi wyeksponowanie rondeli oraz odnowienie muru oporowego.

Najtańszy z projektów zgłoszony przez olsztyńskich samorządowców to remont oraz modernizacja boiska, które mieści się przy Szkole Podstawowej numer 18. Prace modernizacyjne są w tym miejscu niezbędne. Olsztyn posiada już nawet gotowy projekt budowlany tego boiska. Kompleksowa modernizacja boiska przy szkole ma zmieścić się w kwocie 5 milionów złotych.

Więcej aktualności z Olsztyna możecie znaleźć na stronie OlsztynInfo.pl.