Nowy Dwór Gdański otrzyma 9 mln zł na inwestycje w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza

Nowy Dwór Gdański otrzyma 9 mln zł na inwestycje w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza

Na przestrzeni najbliższych trzech lat, Gmina Nowy Dwór Gdański ma do dyspozycji ponad 9 milionów złotych, przeznaczonych na realizację kolejnych projektów inwestycyjnych.

Gmina Nowy Dwór Gdański, będąca integralną częścią Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot, nawiązała korzystną współpracę z Urzędem Marszałkowskim. Owocem tej kooperacji jest podpisane porozumienie, które pozwoliło na uwzględnienie gminy w nowej perspektywie finansowania unijnego na lata 2021-2027. Dzięki temu, w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza, gminie przyznano dodatkowe środki finansowe sięgające wartości kilkunastu milionów złotych. To znaczące wsparcie, które pozwoli na rozwój i realizację projektów, mających na celu poprawę sytuacji społeczno-gospodarczej regionu.

A jakie konkretne projekty zostaną zrealizowane w Gminie Nowy Dwór Gdański dzięki tym funduszom?

Przede wszystkim planowane są prace związane z termomodernizacją. Wśród nich kompleksowa termomodernizacja z podłączeniem do systemu ciepłowniczego budynku Żuławskiego Ośrodka Kultury i Żuławskiego Parku Historycznego, a także termomodernizacja z podłączeniem OZE i wymianą źródła ciepła na pompę ciepła w budynku świetlicy w Lubieszewie i mieszkań komunalnych w tym samym miejscu, oraz w świetlicy w Marynowych. Kontynuowane będą też prace dotyczące kompleksowej termomodernizacji budynku po dawnym MGOPS przy ulicy Konopnickiej 19 w Nowym Dworze Gdańskim.

Całkowita kwota dofinansowania na te cele wynosi 7 584 256 złotych.