Dofinansowanie dla szpitala MSWiA w Warszawie

Dofinansowanie dla szpitala MSWiA w Warszawie

Kwota dofinansowania dla szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie została rozpisana i podzielona na poszczególne lata. Szacuje się, że do roku 2031 szpital ten otrzyma łącznie prawie półtora miliarda złotych. Jeszcze w tym roku szpital uzyska z tej kwoty ponad 37 milionów złotych. Część z tych pieniędzy ma zostać przeznaczona na działalność bieżącą, a inna na planowane inwestycje.

Na co zostaną przeznaczone środki?

Ogólna kwota, którą szpital otrzyma do roku 2031, ma zostać przeznaczona na 13 inwestycji. Mowa tu między innymi o zwiększeniu przepustowości SOR’u – obiekt ten zostanie częściowo wyremontowany, sprzęt wymieniony na nowocześniejszy. Planuje się także zakup ponad 150 łóżek kolejnych łóżek dla pacjentów. Wybudowany zostanie również hybrydowy blok operacyjny, który wyposażony będzie w najnowocześniejszy sprzęt oraz całkowicie nowy budynek, który będzie w stanie pomieścić aż 500 pacjentów.

Co zostanie zrealizowane w tym roku?

Aktualnie większość z proponowanych inwestycji ma zostać zakończona do roku 2023/2024. Przewiduje się, że budowa hybrydowego bloku operacyjnego zostanie zakończona wraz z początkiem roku 2023.